| Lola200228 a întrebat:

Îmi e puțin frica deoarece mi-am căutat tensiunea și e cam mică la fel și pulsul și îmi e teama sa nu pățesc ceva. Simt ușor niște amețeli și oboseala.
Ce as putea face ca sa mi-o cresc puțin? Și ce pot păți dacă e așa mică?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si unde ai gasit-o? Glumesc! Trebuia sa spui si cat o ai daca tot zici ca e mica. Poate esti gresit informat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

6 cu 11, 7 cu 12. Nu poți păți nimic. Poți păți datorită îngrijorării mai multe.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu e nimic. Ce tensiune ai mai exact. Daca e sub 110 este bine (tensiunea "mare", numita si sistolica) iar tensiunea mica undeva sub 70. In general e aproape jumatate din cea mare (putin mai mare).
Si difera si de varsta, ce varsta ai?

Am lasat asta pe final, sa nu par rau :/
Cum ai cautat-o? Pe sub pat? Ce mai face ea?

| AlexPatriciu a răspuns:

Sport, alimentație sănătoasă
Cum poți sa o crești, mănânci puțin mai Sărat, bei multe lichide, ciocolata, cafea.

| Apostol_Ema_1983 a răspuns:

Cel mai bine ar trebui sa te duci la doctor

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru Apostol_Ema_1983):

Ai perfectă dreptate. Și eu am câteodată tensiunea mică. Am fost luat de salvare din cauză că aveam amețeală. Am fost găsit cu tensiunea 8 cu 6.Am aflat de la doctori ce am de făcut și din ce cauză am căderi de tensiune.