| SppYYKKee a întrebat:

Imi poate spune cineva de ce cand stau in pat pe partea dreapta mi-se infunda nara dreapta iar cand stau pe partea stanga nara stanga? E ceva normal sau e de la o lovitura sau un virus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Sinuzita sau banala raceala sau viroza poate sa dea ce ai tu, mucozitatile se preling in nara de mai jos, datorita gravitatiei (asa cum a zis Vinsieu). Dupa ce o sa-ti treaca raceala sau viroza o sa dispara si simptomul asta.

| Vinsieu a răspuns:

Ai sinuzita? Infectia se deplaseaza spre nara de jos (legea gravitatiei) si o infunda. Mergi la medic (ORL).