| TheLittleButterfly a întrebat:

Imi puteti da o lista cu alimentele sau retele care ingrasa? Cea mai buna--

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AliceArisu a răspuns:

Cartofi prajiti,salate cu dressinguri grase(maioneza,focacia,crutoane,etc.), produsele de patiserie,snacksuri şi chipsuri,ciocolata(exceptie pentru. cea neagra),miere,orez ristto,unt,margarina,arahide,iaurt nedegresat, carne de porc, piele de pasare, bauturi acidulate, carne prajita, etc.
Sper ca ti-am fost de ajutor

3 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

Alimente care ingrasa, o gramada.
Retete? ohoho laughing, cate felurile de retete sunt pe lumea astea care ingrasa.
E mai usor, zic eu, sa stii care`s cele sanatoase, pentru ca sunt mai putine, e invadata lumea asta de euri.
Sunt bune fructele, legumele faci salate.
Carnea de pui la gratar e buna.
Pestele fiert, sau la cuptor ori la conserva, prajit nu prea, prajelile nu
sunt bune.
Cartofi natur.
Ouale fierte.
Deci sunt bune mancarurile astea care nu trebuiesc facute in ulei; prajite si nici dulciurile nu sunt prea bune.

| dragonslep a răspuns:

Cipsuri cite poti sau carne de porc de vita de gaina ciocolata multa piine maninci mult pina ce vezi ca nu mai poti si dupa aia dupa ce nu mai poti mai incerci inca vreo 5 linguri o si seara sa maninci la greu ori ce pina nu mai poti

| NeedForSpeed2013 a răspuns:

Te ingrasi daca manaci din toate, difersificat si acum depinde si de felul tau daca ai parintii slabuti nu ai ce face si eu is foarte slab da nu am ce face asa is si parintii mei.