| ClaudiaClauMB a întrebat:

Imi vine sa plang si era sa vomit si cand ma ridic zici ca imi vine sa lesin, ma arde stomacul si zici ca ma apasa ceva pe piept. Si incep sa tremur. Ce pot sa am?
Va rog sa-mi explicati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai citit cum trebuie tu. ea a specificat ca o arde in zona burtii si o apasa in piept nu cum ai zis tu ca o arde in zona pieptului. apasarea in zona pieptului este lucru specific anxietatii dar tu neavand asa ceva nu ai cum sa stii. Deja 4 se leaga plansul, apasarea in piept, lesinul si tremurul toate sunt simptomele anxietatii. Si in legatura cu vomitatul da este posibil sa fie din cauze ale altor afectiuni. Si arsura stomacala poate indica the same alte afectiuni.eu doar ziceam ca apasarea in piept asa cum o scris ea si nu arsura in piept cum ai scris tu este un simptom al depresiei sau anxietatii. tremurul the same tot al anxietatii, lesinul tot al anxietatii. Singurele simptome care ies din discutie sunt arsura si vomitatul in rest plansul apasarea in piept lesinul si tremurul sunt simptomele reale ale anxietatii. Uite aicihttps://clinica-hope.ro/......aza-corpul faptul ca plange denota ca are depresie si anxietatea ei este generata de depresie si acea arsura in burta.cel putin mie depresia si alte problema medicale mi-o cauzat o forma extrema de anxietate. Ea facand niste analize va sti cel mai bine. Nici la un gastroenterolog nu ar strica sa mearga sau cum spui tu internist.Dar e clar ca daca plange are depresie si depresia sau anxietatea da dureri in piept sau te apasa in piept. In schimb arsura in piept este cu totu altceva : reflux gastric, gastrita, ulcer, hernia hiatala.
Si arsura de stomac reprezinta un simptom frecvent al refluxului gastrointestinal dar poate ascunde si altceva mai periculos.deci are mai multe probleme.ea fiind o persoana foarte sensibila mai mult ca sigur are anxietate de la acea arsura de stomac.si de la axietate tremur, lesin si apasare in piept.cel mai bine o poate spune ea orisicum.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te confrunti cu anxietate sau depresie
Sau ambele. Luni repede repejor te duci la medicu de familie si ii explici ce probleme ai.iti va da trimitere la un psiholog sau psihiatru in functie de ce va decide. Aceleasi simptome le am si eu de cativa ani de cand am probleme cu anxietatea si depresia. pana ajungi la psiholog sau psihiatru du-te pan la farmacie si ia-ti magneziu si vitamina b6 te va ajuta putinel. Multa sanatate!

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti vine sa vomiti, confunzi depresie si alte afectiuni psihice dau o durere falsa in abdomen asemanatoare cu durerile pe care le au cei cu colon iritabil. Poate sa dea si dureri in duoden nu zic nu, dar stari de voma niciodata!
La ea este posibil sa fie cu totul altceva si este nevoie de competenta mai multor medici printre care cei de interne si abia mai apoi psihologul/psihiatrul.
Arsurile in zona pieptului si starea de voma nu sunt specifice nici depresiei nici starii de anxietate /panica. plansul in schimb da este.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu ai citit cum trebuie tu. ea a specificat ca o arde in zona burtii si o apasa in piept nu cum ai zis tu ca o arde in zona pieptului. apasarea in zona pieptului este lucru specific anxietatii dar tu neavand asa ceva nu ai cum sa stii. Deja 4 se leaga plansul, apasarea in piept, lesinul si tremurul toate sunt simptomele anxietatii. Si in legatura cu vomitatul da este posibil sa fie din cauze ale altor afectiuni. Si arsura stomacala poate indica the same alte afectiuni.eu doar ziceam ca apasarea in piept asa cum o scris ea si nu arsura in piept cum ai scris tu este un simptom al depresiei sau anxietatii. tremurul the same tot al anxietatii, lesinul tot al anxietatii. Singurele simptome care ies din discutie sunt arsura si vomitatul in rest plansul apasarea in piept lesinul si tremurul sunt simptomele reale ale anxietatii. Uite aicihttps://clinica-hope.ro/......aza-corpul faptul ca plange denota ca are depresie si anxietatea ei este generata de depresie si acea arsura in burta.cel putin mie depresia si alte problema medicale mi-o cauzat o forma extrema de anxietate. Ea facand niste analize va sti cel mai bine. Nici la un gastroenterolog nu ar strica sa mearga sau cum spui tu internist.Dar e clar ca daca plange are depresie si depresia sau anxietatea da dureri in piept sau te apasa in piept. In schimb arsura in piept este cu totu altceva : reflux gastric, gastrita, ulcer, hernia hiatala.
Si arsura de stomac reprezinta un simptom frecvent al refluxului gastrointestinal dar poate ascunde si altceva mai periculos.deci are mai multe probleme.ea fiind o persoana foarte sensibila mai mult ca sigur are anxietate de la acea arsura de stomac.si de la axietate tremur, lesin si apasare in piept.cel mai bine o poate spune ea orisicum.

| aimullah123 a răspuns:

Anxietate cu atacuri de panica probabil. Cat mai repede mergi la psihiatru sa-ti prescrie ceva ca sa scapi de simptomele astea.
Si nu te speria!