| sopranaCadaverica a întrebat:

In care timp al zilei e indicat sa beau ceai verde? Exista efecte adverse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Dimineata si la pranz pana in ora 13:00 deoarece daca il iei seara iti da insomnie cel mai probabil fiindca are cofeina.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Cel mai bine este dimineata.

| Demetrov a răspuns:

Beau de 3 ani ceai verde si nu am nimic. Nutritionistul meu nu mi-a recomandat sa beau seara ( te agita, insomnie ) 2 dupa masa de pranz si 3 seara ( eu nu am intampinat problemele mentionate mai sus ).

| RaresOlaruboss a răspuns:

Poti bea ceai verde oricand, in orice moment al zilei