| anonim_4396 a întrebat:

In general sunt calma, dar cand ma enervez pe cineva de obicei tin in mine, adica nu tip/nu ii reprosez, dar in mintea mea vad cum il lovesc si cateodata am si altfel de scenarii...mna, as vrea niste pareri:ce credeti ca inseamna asta?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Furia este perfect fiziologica. Daca o tii in tine, o sa te imbolnavesti de inima, stomac etc. E mai bine sa o exprimi injurand, spargand un borcan nefolositor, sa dai cu pumnii intr-o perna etc. Cel mai bine insa e sa te privesti in oglinda sa vezi cum arati cand esti furiaoasa si sa te intrebi daca merita sa fii furioasa sau ai putea simti altceva in legatura cu persoana sau situatia cu pricina si incearca sa privesti viata din alt unghi.

| ViVi a răspuns:

happy doar pentru ca tii in tine iti imaginezi ce ai vrea sa faci laughing asa fac si eu cateodara
imaginatie..sau poate ca tii in tine

| albastrel a răspuns:

Asa te descarci tu! foarte bine! dar sa nu treci la actiune ca te da la stirile pro tv big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

big grin e normal... am mai facut si eu asa..., sa stii ca e mult mai bine asa decat sa o faci in realitate, in imaginatie cel putin tu castigibig grin!