| ChrisNOW a întrebat:

In timp ce m-am ras pe maini(stiu ca nu se face cu BIC,dar nu suport ceara si benzile)m-am taiat cam mult si a curs cam mult sange se poate intampla ceva, e ceva grav?! crying sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

Lumea o ia razna cu totul.Maine poimaine o sa ne radem cu BIC-ul si in cap!

| ChrisNOW explică (pentru 2Low):

Daca tu vrei sa te razi in cap, ce mai stai?!

| 2Low a răspuns (pentru ChrisNOW):

Acum serios?! Ce om sanatos la cap ajunge frate sa se rada cu Bic-ul pe maini?
Vrei sa ajungi in paleozoic inapoi unde naiba vrei sa ajungi? Vrei sa vezi cum e sa fii maimuta?

| Catalinhhh a răspuns:

S-ar putea infecta mai ales daca ai mai folosit BICu si in alte parti... Sau daca a mai fost folosit de altcineva.
Dezinfecteazate cu ceva solutii speciale. Spirtul ar fi bun.
Daca vezi ca se agraveaza du-te la doctor.

| ChrisNOW explică (pentru Catalinhhh):

Nu a fost folosit, a fost prima utilizare.

| Maryse007 a răspuns:

Altceva decat sa infectezi locul nu are ce sa se intample, dar ca sa stopezi sangerarea poti pune cateva felii de paine apoi sa te dai cu o crema de galbenele pentru a se forma coaja pe rana, pentru a nu permite conctactul cu bacteriile. KEEP CALM!

| RektSalad69 a răspuns:

Vezi sa nu fi fost ruginita.
Pune bandaje si nu ar trebui sa ai nimic.

| ChrisNOW explică (pentru RektSalad69):

Nu a fost ruginit, a fost nou...