| Andreea_Andreea_1980 a întrebat:

In ultima vreme am plans cam mult si de fiecare data imi steargeam fata sau ochii cu un servetel,sau cu bluza.
Prima oara am avut o sensibilitate sub ochi,dar dupa cateva zile, cam o saptamana, mi-a trecut.
Dupa accea am plans din nou.Sensibilitatea nu a mai revenit,dar in schimb,pe ochiul stang,pe pleoapa,se vede de parca am pielea uscata, este putin rosie si pe acea parte are uscaciuni, dar putine. Este o pata pe pleoapa, cam cat o unghie(mica) care este rosie si are putina uscaciune.
Am doar 15 ani aproape 16

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AndreeaCristina1992 a răspuns:

Probabil ti s-a uscat pielea de la lacrimi( cum ele sunt sarate) da-te cu o crema hidratanta si observa daca esti mai bine.

| AndreeaCristina1992 a răspuns:

Ai facut o iritatie sigur. Pielea ti-a fost agresata, cum ai plans lacrimile sunt sarate si dupa ce ti-ai sters cu bluza care este aspra ai facut iritatie.De exemplu, si cand esti racit te suflii la nas si faci iritatie, exact asa ai si tu.O crema foarte hidratanta te rezolva.Dar nu da cu crema de galbenele ca te rosesti mai tare.