| Girly97 a întrebat:

Injectiile cu insulina pot face rau persoanelor care nu sufera de diabet daca le folosesc, chiar daca este vorba despre o enzima naturala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Maresc glicemia si intr-o anumita doza (depinde nivelul de glicemie intial al corpului si de rezistenta lui) poate fi letala.

| RAY a răspuns:

Am citit ceva studij pe seama asta, ideea e ca organismul se va obișnui știi, insulina este buna desigur, în culturism,cardio, sex,cancer,diabet și eu mai știu ce, asta se face doar cu un diabetolog, cei cu diabet nu pot slabi, mereu având glicemia mare organismul nu arde grăsimi, pentru slăbit e perfect, bagi insulina și slăbești

| RAY a răspuns:

Cum sa mărească glicemia dacă obliga celule sa consumi carbo mai repede, ai insulina multă ai glicemie mica simplu, ai glicemie mare ai insulina mi-a sau celule tale devin rezidente la insulina

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Insulina mica

| RAY a răspuns:

Insulina mare e buna și pentru activitatea creierului, un om înfometat este mai voios fizic și mental

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Sau băgat 2 șobolani într un labirint unu înfometat altul satul,ala înfometat a ieșit mai repede iar activitatea celebrala era de câteva sute de ori mai mare,în state de foamete toate simțurile se activează la maxim,glicemia mare înseamnă impotenta,tensiune, infarct, lipsa de viata, obosit mereu, lipsa somnului și depresie, ce spui tu sa bagi 3 zile de post?

| VoidEternal a răspuns:

In doza "corectă", orice e letal. Inclusiv apa.

| Brizbriz a răspuns:

Din cate stiu eu, da
pot dezolta diabet 2, din cauza ca, corpul devine imun la insulina si/sau nu mai produce insulina

| blackann a răspuns:

De ce ai face asta?

| Anonimul151 a răspuns:

Da. Pot face rău. În primul rând nu le primești de la farmacie dacă nu e vorba de diabet. Nu prea e ok să îți faci acele injecții, pentru că orice "Enzimă Naturală" ar fi, îți poți face extrem de mult rău.