| anonim_4396 a întrebat:

Joi m-a durut in gat. Vineri(adica azi) a inceput sa-mi curga nasul.Sunt foarte speriata sa nu fi luat gripa porcina. Ce semne apar atunci cand ai gripa porcina? A...mentionez ca eu am probleme cui gatul iar eu sunt obisnuita cu raceala ...racesc foarte repede...insa acum sunt speriata!
nu ma trimiteti la doctorrr va roggggggggggg!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu te trimit la doctor, ca aia sigur vor zice ca ai gripa porcina, sa creasca numarul de "bolnavi". Ia niste aspirina, ceai cu miere si lamaie si stai in pat vreo 2-3 zile. Trece.

| psiholoaga a răspuns:

Andrutza, da. E aceeasi.

cami
| cami a răspuns:

Si eu azi am stranutat. Daca m-ai contagiat tu?

| Leea1234 a răspuns:

Du-te acum la farmacie si cumpara-ti fervex pliculete...bea 3 -4 pe zi, si daca pana luni nu se amelioreaza... du-te la doctor!
nu e gripa porcina...stai linistita!
apropo de gripa porcina... e aceeasi ca gripa A (H1N1) pe care o avem noi aici, in spania?

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

http://lorylex.wordpress.com/2009/05/04/simptomele-gripei-porcine/

daca ai simptomele astea cred ca ar trebui sa mergi la medicul de familie...

| zuzumic a răspuns:

Ce putzic mea ati inebunit toti cu gripa porcina... e gripa normala mama k e toamna e vremea schimbatoare... si deaceeea

| YLLL a răspuns:

Eu cred ca e o simpla raceala.oh go on
Simptomele gripei porcine la oameni sunt similare cu simptomele unei gripe umane sezoniere si includ febra, letargie, lipsa poftei de mancare si tuse. Unii oameni care au gripa porcina au raportat si ca le curge nasul, au dureri de gat, greata, voma si diaree.
Dacă ai aceste simptome du. te la doctor.
Bye, bye;*
Mimilicious; x

| just|breathe a răspuns:

Pe mine ma doare acum foarte tare gatul si sper sa nu racesc pentru ca la mine raceala dureaza o saptamna...worried...si eu sunt la fel ca tine obisnuita cu raceala...racesc mereu...am probleme cu amigdalitele...si sper sa imi treaca cu aspirina si ceai cald.sad..Sanatate multa si sa speram ca ne trece pana luni...hee heewinking.

| ProAlecks a răspuns:

Acestea nu sunt simptome de gripa porcina nu iti fa griji! O sa treaca sper sa primesc fundita...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@cami eu am am stranutat de 3 ori big grin. Sunt pe moarte?:-s