| MadaMadalici a întrebat:

La ce riscuri ma expun daca beau in jur de 0.5l/apa pe zi? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu beau ca tine am ph mare si daca nu beau in pieptre la rinichi acuma conteaza daca si elimini multa apa si cat si fructe cat manci, cat bei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica sa te expui la riscuri? trebuie sa consumi cam 1-2 litri de apa pe zi, mai ale in zilele calde

| PedoBarbie a răspuns:

Bea apă când ţi-e sete. Tu faci mişto cu întrebarea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deshitratare,calculi renali(depuneri de pietre si nisip)...

| JulieAndreeaB a răspuns:

Calculi renali. nisip sau pietre la rinichi.de asemenea infectii in organism deoarece urina finala elimina si majoritatea toxinelor, pe care tu le pastrezi in acest mod in corp. de asemenea te expui la deshidratare

| anutza3000 a răspuns:

Eu beau cam tot atat si nu am nimic

| Skydro a răspuns:

Pai acum depinde si de organismul tau dar in general risti sa faci niste boli la rinichi cum ar fi pietre la rinichi care pot duce la blocaj renal si altele.