| Georgiana98 a întrebat:

La ce varsta e ok sa te pensezi(am 12 ani)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Woofy a răspuns:

Nu exista o varsta indicata pentru pensat, depinde de la persoana la persoana, unele fete au sprancenele groase si dese la o varsta frageda altele nu. E bine sa te pensezi cand consideri ca aceasta modificare te va face sa arati mai bine.happy

27 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de tine, eu am 18 si nu m-am pensat pana acum, nu consider ca ar fi nevoie.

| mgtow a răspuns:

15 ani

| Nicoleta a răspuns:

E bine si acum.

| Bunny a răspuns:

Cand vrei tu.happyAm vazut o tipa de isi pensa copilul la 3-4 ani laughing. Deci la 12 e chiar foarte bine. Daca tu vrei sa arati mai bine si sa ai sprancenele frumoase si ingrijite, penseaza'te linistita. Sper ca te'am ajutathappy.

| εїз a răspuns:

Păi, la 14 ani este foarte ok.

| Th3eo a răspuns:

Daca ai neaparat nevoie nu e nici o problema. Eu ma pensez de pe la 12-13 ani big grin

| Ana a răspuns:

E cam devreme, mai asteapta si tu pana pe la 14 ani

| Woofy a răspuns:

@ Georgiana98.multumesc pentru apreciere:*

| xtina a răspuns:

La ce varsta e nevoie.
Eu de la 12 ani am inceput sa ma pensez ca aveam niste fire rebele si. se vedeau urat.
Nu conteaza varsta, dar nici la 10 ani straight face eu cred ca la 12 ani e ok.

| A_7901 a răspuns:

Eu m-am pensat la 12 si 8 luni.

| Ics a răspuns:

Eu Zic Sa Mai Astepti Putin. Nu Are Rost Sa Te Grabesti :*

| ALice_4674 a răspuns:

Eu am 13 si am de gand la 14

| teutzyka a răspuns:

Eu m am pensat la 14 ani
nu e o varsta anume important e sa nu ti le strici
mai bine te face mama ta cineva cu experienta sau du-te la salon
pe mine m a facut sora mea de 21 de ani:*

| PastilăBă a răspuns:

Pai este ft bine si de acumtongue

nu este neaparat o varsta
love struck

dar ai grija:*

| irinaaa a răspuns:

La orice varsta smug si eu tot cam pe la varsta asta am inceput sa ma penseztongue^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Georgiano? cand dai coltul e bine.ca sa arati bine pe ceia lume.pe asta vad ca esti in regula daca aia e poza ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai sprancenele impreunate eu zic ca poti sa te pensezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani si 13 zile si ieri m-am pensta prima data
nu e o varsta speciala la care trebiue sa te pensezi. o faci cand esti pregatita dar atuncia trebuie sa te gandesti ca dupa prima data trebuie sa te pensezi la o saptamana sau 2.
oricum dupa 10 ani e ok pentru mine happy

| cristinutz a răspuns:

Pai eu la 11 u fa ce vrei

| tentereseseaza a răspuns (pentru cristinutz):

Esti debila? Cine ti-a dat voie sa te pesnsezi la virsta de 11 ani? Numa oamenii un pic fara minte se oeseaza la 11 ani!

| deewtzycka a răspuns:

Mai asteapta un an sau doibig grin

| Maran_Denisa_1990 a răspuns:

Eu zic ca e ok sa te pensezi, si eu am 11 ani si vreau sa ma pensez.

| MelyTheSwettGirl a răspuns:

Cum vrei poti si acum depinde daca le ai exagerat de groase si daca ai observat ca sprancenele tale au inceput sa se uneasca poti sa se te pensezi ...Si eu am 13 ani si cu 1-2 de a incepe scoala vreau sa ma pensez dar nu foarte subtiri eu vreau doar sa imi dau o forma...

| CoolImages a răspuns:

Hey! Eu am 13 ani si am inceput sa ma pensez de cateva luni dar NUMAI in mijloc sa zic asa nu mi le-am facut mai subtiri desi imi sunt destul de groase..Am si eu unele colege care merg la salon pentru asa ceva dar cred ca inca nu e cazul, dar fiecare cu preferintele sale.Bafta!

| pinkdiamond a răspuns:

Pai si eu tot la 12 ani m-am pensat si nu am murit.nu s-a intamplat nmk...Acum depinde si cat de groase ai sprancenele si daca e necesar sa te pensezi. O data ce ai inceput sa te pensezi ai dat o forma si trebuie sa faci acest lucru regulat, altfel se va vedea urat. Sper ca te-am ajutat:*

| tentereseseaza a răspuns:

Mama mea nu imi da voie! Am si eu 12! Mai bine pe la 13-14 ani! E foarte bine atunci

| SarahInFuture a răspuns (pentru tentereseseaza):

Si eu am 12 si sprancenele imi sunt groase si am destul de multe fire si pe langa si in mijloc.mama zice de fiecare data ca am 12 ani si sa nu uit de chestia asta. nici pe picioare nu ma lasa sa ma epilez..primesc si aici acelasi raspuns...ea imi zice ca de la 18 ani o sa pot sa fac toate chesiile astea..si ma enerveaza ca multa lume ma intreaba "de cand nu te-ai mai pensaat?" sau "mai dati si tu jos parul de pe picioare!". acum parca imi creste si mustata.dar nici n-o mai intreb daca ma lasa sa mi-o dau jos ca stiu deja raspunsul.: " La 18 ani"

| kittylush a răspuns:

Eu m`am pensat la 12 ani si 4 luni big grin