| Mimo2 a întrebat:

La extragerea unui dinte, se scoate si nervul odata cu dintele sau e o operatie diferita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nervul se afla in dinte, daca ti se extrage dintele o sa scapi si de nerv. In unele cazuri se pastreaza dintele, dar se scoate nervul. ( obturatie de canal )

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Nervul, din cate stiu, e in mare parte in dinte. Deci odata cu dintele dispare si nervul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nervul e in dinte, se scot odata