| Arianaaa33 a întrebat:

La lipsa de calciu. printre simtome este si curgerea sangelui din nas? dati-mi detalii. simtome. si ce ar trebui sa mananc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Kyuubimon a răspuns:

Nu cred ca asta e din cauza lipsei de calciu,pentru ca simptomele sunt:intepaturi in inima, stari de ameteala, albirea unghiilor.Ar fi bine sa mananci oua,dar nu in exces(un ou in fiecare dimineata, e bine), lactate.

| Brookee a răspuns:

Curgerea sangelui din nas nu.Doar ai momente in acre ai privirea impaienjenita,simti ca nu poti sta pe picioare, nu ai pofta de mancare, stari de voma.Ar trebui sa mananci lactate,oua(nu in exces)legume,carne, peştele, fructe uscate si tot ce gatesti trebuie sa fie in oala de fier pentru ca 10% din fierul oalei se transmite in mancare. Sper ca te-am ajutat.

| livbmt a răspuns:

Coaja de ou, cica se face cu miere.carne,lapte,lactate...