| EANS a întrebat:

La ora trebuie sa se culce seara o fata de 12 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| angi_4331 a răspuns:

Ora 21-22 cel tarziu!

37 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

La ora 22 fiindca atunci incepe somnul de frumusete.

| AvalohAlyn a răspuns:

Dupa ora 22. Cel tarziu ora 23.Parerea mea.

| marrr a răspuns:

laughing) Ora 21 sau 22?laughing Sa inteleg ca nu ati avut niciodata 12 ani, sau pe atunci nu aveati calculator.
Uite eu am 12 ani si ma culc pe la ora 12-1. Pana la ora aia imi fac temele, invat, mai fac curatenie prin casa si stau la calculator. Nu cred ca se poate sa te culci la ora zecestraight face Eu una n-as putea nici de-as vrea acest lucru.

| gabriela a răspuns:

21 - 22. Somn obligatoriu 9 ore!

| shadovv a răspuns:

Nu prea conteaza acest lucru... conteaza mai mult sa doarma destule ore... ex: 2 noaptea - 10 dimineatawinking

| elena_4396 a răspuns:

Ca farmacista recomand ca fetele sa mearga la somn de la orele 22 intrucat intre orele 22-24 este somnul de frumusete si nici o fata nu ar trebui sa-l piarda.

| Ana a răspuns:

La 22:00 maxim 22:30.

| karakedi13 a răspuns:

In general, la ora 10 PM. Pentru ca de la 10 pana pe la 12 PM, se secreta anumite substante de crestere necesare organismului preadolescentin. happy

| Evaa a răspuns:

Cand iti e somn

| stefangeles a răspuns:

Asta o stabilesc parinti cred ca in jurul orei 22:00 la 12 ani trebuie somn nene nu gluma big grin

| ForteGames a răspuns:

La 22 maxim. sa fie in pat! E ora general de culcare!winking si a celor mari dar nu toti o respecta!

| byoana a răspuns:

Copii de la 10 la 15 ani au nevoie de 9-10 ore, fara somn peste zi.

| RoxiutzaRux a răspuns:

10.

| ceco a răspuns:

La 22:00

| ✿puffa✿ a răspuns:

Deci 3u crd ca la 1-2...cand vrei uh!laughing

| stefannn a răspuns:

Intre ora 22 -24 corpul se regenereaza acela este somnul de frumusete pentru oricine.Ar trebui sa se culce in jur de 21:30, pentru a se dezvolta.

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

La cat vreilaughing

| Miss Sintetic a răspuns:

10 e ok

| michyy a răspuns:

Eu am 14 ani si ma culc in timpul scolii la 10 maxim 10:30.

| deni a răspuns:

Eu una ma culc pe la 22:30 cand se gata telenovela dar sunt cam obosita ziua

| T!mea a răspuns:

12 noaptea :d

| Fllly a răspuns:

Acum vara cam pe la 9.smug

fundita?big grin

| cockie_green a răspuns:

Frate eu in timpul scolii ma culc la 23 si in vacanta sau liber ma culc la 2-3-4 noapte wtf?

| Panda15 a răspuns:

Eah eu am tot 12 ani si dimineata trebuie sa ma scol la 9 sh totusi ma culc la 23 poate si mai mult nu am probleme cu somnul

| alexandrucr a răspuns:

Depinde la cat trebuie sa se scoale. Trebuie sa doarma 10 ore pe zi happy

| anducu a răspuns:

Eu am 13.si depinde la scoala la 11, timp liber:dupa 00, 1

| emdy09 a răspuns:

De la ora 22.
si trebuie sa doarma 9 ore big grin
maxim 10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 22 - 23winking Bine adevarul e ca eu cand aveam 12 ani ma culcam pe la 01 / 02 noaptea si ma trezean la 07 / 08 acum depinde de fiecare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 10