| LawlietL886 a întrebat:

La ce oră trebuie să se culce un băiat de 15 ani?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind inca copil in prag de adolescenta, este indicat sa dormi 9 ore pe noapte, deci ora 10 este timpul de culcare, ca sa te poti trezii la ora 7, odihnit si bun d emers la scoala.

| NAT0 a răspuns:

Eu de pe la. 14 ani am început să pierd nopțile. Deci nu prea aveam o oră stabilită. Pe la 15 ani mă culcam pe la 2-3-4 să pot să mă trezesc la 11 să ajung la liceu. laughing Nu regret nimic însă poți încerca să te culci maxim la 1. laughing Totuși. Ai nevoie de vreo 7 ore de somn să poți să reziști până a doua zi.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

La ora 21.30-22.00.

| Mihaelablabla a răspuns:

La ora 22:30 maxim, bineinteles.

| Gerard9965 a răspuns:

Nu esti obligat sa te culci la o ora anume. Eu nu sunt fortat. Trebuie sa te culci cand simti ca esti obosit. Daca nu esti obosit, te poti culca si la 3:00.
Nu trebuie sa fii constrans de imprejurari. Daca esti obosit dormi, daca nu, nu.