| SoferTir a întrebat:

La ce ora trebuie sa se culce un copil de 10 ani?

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

In strainatate, se culca pe la 8, pentru ca aici scolile sunt foarte departe si copilul trebuie sa doarma 8-9 ore. Asa iti ramane timp de spalat si de mancat. In orice caz, nu mai tarziu de ora 10.

16 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pe la 22:00 credthinking

| Arthur a răspuns:

În ultima vreme la cât vrea el.hee hee

| LoLo a răspuns:

Poi cam pe la ora 22:00...tongue

| Farcas a răspuns:

In timpul scolii e bine sa dormi cat mai devreme.La ore 21:00 ar trebui sa fi in pat, daca vrei ca a doua zi creierul sa fie destul de odihnit.In weekend, poti sa stai pana la 23:00 maxim 00:00 noaptea, dar sa nu exagerezi sa iti pierzi noptile in fata calculatorului.

| Aia cu cap mare a răspuns:

La cat ii somn...laughing

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Dupa cultura mea generala eu stiu ca un copil de 10 ani la ora 22 ar trebui sa fie in pat.

| xjustfearless a răspuns:

La ora 10-11 seara, dupa parerea mea

| anonima16 a răspuns:

happy La ora 20:00

| DeeDee28 a răspuns:

In jur de ora 21:30-22:00aca se trezeste devreme dimineata happy

| Biscotti a răspuns:

Pe la ora 9:45-10:00
Avand in vedere ca este micuthappy

| caramelO a răspuns:

Pai in jur de ora 21:30... ar fi normal la varsta lui sa doarma in jur de 10-11 ore/noapte fara somn in timpul zilei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 20-21.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10:30pm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la varsta asta ma culcam la 8 fix laughing), pentru ca dimineata putea fi chin daca doreai sa ma trezesti dar in cele mai multe cazuri beam o ciocolata calda si ma vedeai dand ture prin casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa doarma cel putin 8 ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am 10 ani si ma culc la ora 22:30