| Stanici_Marinela_Corina_1974 a întrebat:

Locuiesc în Londra și vreau sa am i fac analizele de sânge, urină, exudat faringian si testul Papa Nicolau în România.
Cat ma costa aceste analize?
Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pana la 100 lire, schimbati in lei romanesti.

| mgtow a răspuns:

Intreaba o clinica privata. GP-ul te poate trimite gratuit la analize

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca este posibil sa recoltezi analize medicale in coditii stricte, si sa le trimiti cu avionul sau masina in Romania.
Ideal este sa le faci personal, cand esti in Romania.
Preturile difera de la cabinet la cabinet.

| sweetys a răspuns:

Papa Nicolau la state este gratis la privat 100 plus 150 consultatia. Exudatul 30 lei la stat. La sange depinde ce analize, unele sunt gratis, decontate, iar altele cu plata, si la urina nu stiu. Poti sa suni la un laborator de analize sau sa intri la ei pe site si sigur gasesti preturile.

| VioletaTPU a răspuns:

Exudat faringian (bacteriologic, micologic, antibiograma, antifungigrama la nevoie): 69RON
Examen Papanicolau conventional: 77RON
Sumar urina + Urocultura: 60RON
Hemoleucograma completa ( analize sange ): 35RON
Total: 241RON ( GBP44 )