| nicoleta24 a întrebat:

Luna trecuta, adica in 6 martie mi-a venit menstruatia. Uite, acum suntem in 5 aprilie si nu mi-a aparut inca. Care este cauza? De obicei imi venea dupa 26-28 de zile, iar acum... (mentionez ca nu am facut sex neprotejat si nu am avut stari de greata). Deci? MULTUMESC ANTICIPAT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o intarziere inca mica. Daca intarzierea depaseste 7 zile, in a opta fa un test de sarcina (pentru siguranta, de vreme ce nu exista metoda contraceptiva 100% sigura) si apoi un consult ginecologic.

| alexutza003 a răspuns:

Pentru orice eventualitate daca ai facut sex fa un test de sarcina si ar mai putea fi o dereglare hormonala

| Babydoll_4700 a răspuns:

Stai linistita! se mai intampla sa intarzie. Eu niciodata nu am avut menstruatie regulata big grinNu trebuie sa intri in panica!

| Gentleman_2265 a răspuns:

Daca vorbesti despre sex, e clar ca nu esti un copil, nu? Ar trebui sa stii ca sunt cazuri destul de dese cind ciclul menstrual intirzie chiar si 2 luni. Cauze pot fi multe, si tin de organismul fiecarei femei. Stai linistita ca nu e nimic anormal, si nu e absolut nici un motiv de ingrijorare. Esti ok, si, mai mult decit atit, esti o fata cit se poate de normala.