| dreams_2233 a întrebat:

M-a intepat o viespesadm-a durut 10 minute apoi mi-a trecut insa m-a intepat pe spate si nu pot ajunge prea bine.credeti ca se infecteaza sau ceva? mentionez ca nu mai e umflat. funditalove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu te simți rău, nu este niciun pericol!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| chibiusa a răspuns:

Nu te infectezi, stai linistita.
pentru orice eventualitate pune o compresa cu apa si otet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar de obicei cand te inteapa o viespe sau o albina, pune-ti ceapa acolo ca ti se retrage repede

| Scooby_2029 a răspuns:

De ce nu incerci sa pui pe cineva sa se uite pe spatele tau, sa vada ce ai. Daca nu ti se pare nimic anormal, tot zic sa te duci la medic.