| Alissa17 a întrebat:

M-am dat cu petrol lampant pentru prevenirea paduchilor, pentru ca am stat pe langa o fata care avea paduchi, desii eu am aflat abia dupa. am stat cu petrolul lampant in cap prea mult...si mi s-a ars pielea capului, mai sus de ceafa, la spate. Nu stiu cum sa fac sa scap de aceea coaja ce a ramas...ma ajutati va rog? multumesc anticipat Alisa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Reyskate99 a răspuns:

Tre sa astepti sa se vindece si poti incerca ceva pentru arsuri ca sa se vindece mai repede. funda?

3 răspunsuri:
| prye a răspuns:

Petrol lampant? sorooo cand ai vreo problema cu asa ceva du-te la doctor nu te apuca cu "remedii de la bunica"

| SilviaStefan a răspuns:

Cauta ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation

O sa te ajute foarte mult, pupp

| madalinapopescu a răspuns:

Nu ai altceva de facut decat sa astepti deoarece acele cojite se vor duce repede de pe capul tau de unele singure