| anonim_4396 a întrebat:

M-am operat recent de apendice si mi-a dat concediu medical 3 saptamani. Am inteles ca dupa asta se poate prelungi, cam cu cat 2 sapt, o luna, stie cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Te poti duce la medicul specialist in policlinica sau la medicul de familie. Depinde de medic cu cate zile vrea sa-ti prelungeasca foaia de boala, in general se dau in plus 7-14 zile.

| radomire a răspuns (pentru Abh):

Ms foarte mult

2 răspunsuri:
| Bogdan_George_Blanaruc_1992 a răspuns:

In afara de 14 zile dupa spitalizare inca o luna se ocorda