| Amaliagb a întrebat:

M ar interesa daca se poate ramane insarcinata cu anticonceptionale. Iau Yasmin de 5 luni nu am avut probleme imi venea in saptamana de pauza intre miercuri si vineri, mai rar vineri, luna asta prietentul meu a terminat in mine, fapt ce nu se intampla prea des, am avut dureri de cap si stari aiurea, poate e si efectul placebo, sunt in saptamana de pauza si inca nu mi a venit am putine emotii, ce parere aveti? Multumesc,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă iei CORECT anticoncepţionalele ( FĂRĂ să uiţi vreo tabletă ), NU ai cum să rămâi însărcinată!

Toate cele bune.

| 7Azaky a răspuns:

Poti sa ramai si cu anticonceptionale, dar cazurile sunt foarte rare! In caz ca iti intarzie menstruatia mai mult de 1 saptamana, iti poti cumpara un test de sarcina! Stai linistita, sunt foarte rare cazurile de a ramane in timp ce iei anticonceptionale! Insa. daca uiti sa iei o pastila, sau nu o iei cu cateva ore dupa, te sfatuiesc sa folosesti prezervativul in urmatoarele 7 zile!(sunt destule cazuri din astea)! Insa daca iei pastila la timp(pastila recomandata de doctorul ginecolog in urma unor analize de sange, asa ar fi normal) e totul ok in principiu!

| 7Azaky a răspuns (pentru 7Azaky):

Daca o iei cu cateva ore dupa * scuze..am gresit!

| Amaliagb explică (pentru 7Azaky):

Le am luat aproximativ la timp. margini de eroare sa zicem o ora maxim 2. Pe prospect spune ca ce sub 10 ore e inregula, nu am avut mai mult de 2 ore. sunt deja in saptamana de pauza ..in mod normal ieri sau astazi trebuia sa imi vina.

| Hc_Costy_1995 a răspuns:

In nici un caz nu ai sa ramai daca iei anticonceptionale... simptomele pe care le-ai avut se datorau anticonceptionalelor care incercau sa-si faca datoria