| Amaliagb a întrebat:

M ar interesa daca se poate ramane insarcinata cu anticonceptionale. Iau Yasmin de 5 luni nu am avut probleme imi venea in saptamana de pauza intre miercuri si vineri, mai rar vineri, luna asta prietentul meu a ejaculat in mine, fapt ce nu se intampla prea des, am avut dureri de cap si stari aiurea, poate e si efectul placebo, sunt in saptamana de pauza si inca nu mi a venit am putine emotii, ce parere aveti? Multumesc,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dariaelena a răspuns:

Poate fi si efectul placebo pe care ti-l induci chiar tu gandindu-te prea mult la ce s-a intamplat.E normal sa ai si anumite efecte adverse de la anticonceptionale avand in vedere ca le iei de 5 luni, dar daca vrei sa fii mai sigura fa-ti un test de sarcina dupa min 2 sapt!

| Amaliagb explică (pentru dariaelena):

Multumesc frumos, mi a venit azi dimineata!big grinbig grinbig grin

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă iei CORECT anticoncepţionalele ( FĂRĂ să uiţi vreo tabletă ), NU ai cum să rămâi însărcinată!

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea instalarii unei sarcini este sub 2%, daca administrarea s-a facut corect.Menstra apare in saptamana de pauza.

| neutrino a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa se puna problema unei sarcini.

| Alcyon a răspuns:

Stii si tu vorba aia: sexul 100% sigur, e cel pe care nu-l faci.

| Amaliagb explică (pentru Alcyon):

Da asa i happy. dar stii tu vorba aia, nu prea se poate