| Eugeniusu a întrebat:

M-ar putea ajuta medicamentele "Memo+" pentru a invata si a retine mai mult la scoala, dar pentru a invata cand dau pentru permis? Daca da, as vrea sa stiu cu ce ma ajuta. Cate sa cumpar si cat ar costa aceste pastile? Cum se administreaza si pe ce durata trebuie luate? Dau funda si vot, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DrLolo a răspuns:

Medicamentele de memorie nu te vor pute ajuta cu nimic ele de fapt nu au nici un rol in a ajuta memoria pentru a retine trebuie sa iti faci o tactica si o structura pentru a putea retine

| mara2075 a răspuns:

Nu e cea mai buna alegere sa apelezi la pastilele de memorie. Deinde si de varsta ta. Dar daca ai probleme cu memoria, nu retii usor si astaiti pune piedici, trebuie sa apelezi la un medic. Vei pimi un raspuns mai clar si sigur.