| MadalinaElly a întrebat:

Buna,ce sa fac? ma doare rau dintele, si nu stiu ce sa fac...
ce-mi puteti recomanda..ps:fara pastile happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spirt sau palinca tare tinute ingura cateva secunde si aruncate. La Farmacie se gasesc si spray-uri cu Lidocaina care amortesc. Fiole de algocalmin sunt totusi cele mai bune. Ceai de coaja de porumbar dar este extrem de rau la gust. Ceai calmant de flori de tei in amestec cu musetel.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fără medicamente, nu ai ce face decât să aştepţi să treacă de la sine.

| CristiSeeker a răspuns:

Simplu, du-te la dentist. Fara ezitari...este foarte important sa te duci la timp; crede-ma, stiu ce vorbesc. Am patimit destul din aceasta cauza.

| DANI_1590 a răspuns:

Te duci la dentist si vede ce trebuie sa iti faca.
Inainte sa ma duc imi era frica dar dupa ce am fost de 2-3 ori si am vazut ca nu imi face nimic nu mi-a mai fost frica.

| rozuleculoareamea a răspuns:

Poti sa pui gheata pentru calmarea durerii, dar daca nu trece mai bine du-te la dentist happy

| Randy2134821395 a răspuns:

Pai incearca sa pui iei in gura apa rece si sa o tii in locul unde te doare sa iti amorteasca acel nerv sau sa tii vata cu spirt ar fi mai efecient decat cu apa...sau pur si simplu te duci la un dentist si te rezolva! big grin

| adialinagiany a răspuns:

Poii, iubitul surorii mele a luat Aulin este un praf iti zic eu ca e bun.Am incercat. Dar trebuie sa ai pesste 12 ani (se administreaza luandu-l cu apa este praf sau sa-l inghiti ) Este bun. Funda?