| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare in partea dreapta sub coasta, sunt inbalonata de 4 zile.am dureri in zona rinichilor, si ma dor picioarele foarte tare chiarla prima ora cind ma trezesc. obosesc foarte tare si ma dor si talpile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ar fi necesara o investigatie urgenta cu ecograf!
Am avut blocat rinichiul drept din cauza unei raceli, cu simptome foarte asemanatoare de durere.
Dar, asa cum au spus si medicii, si ante-vorbitorii de aici, problema poate fi atat de la bila, cat si de la ficat.

assiris
| assiris a răspuns:

Par a fi simptomele unei afectiuni ale bilei dar... medicul este cel care poate sa-ti spuna ceva concret. Nu intirzia si mergi la medic.

| mioara a răspuns:

E posibil sa ai ficatul marit, bea ziua ceai de anghinare nu mai manca prajeli, sunt dureri reumatice, consuma apa plata pentru dureri de picioare incearca un tratament naturist joint protex

| miry a răspuns:

Mergi la un control

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ma dor coastele din partea dreapta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dor de plamini

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca este din cauza ficatului, ar fi mai bine sa mergi la medic sa te vada.