| Mandy a întrebat:

Ma doare ingrozitor o masea si nu vreau sa merg la dentist. Ce sfaturi imi dati? cel eficient ia funda

4 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna daca te doare foarte tare trebuie sa mergi la dentist deorece se poate agrava si te va durea si mai tare. Dar ca sa ameliorezi durerea iti zic ce a facut tatal meu ca si pe el l-a durut foarte tare maseaua.Deci iei o cana si o umpli cu apa calduta, pui 1 lingurita plina cu sarea si pui si putin otet nu conteaza de care.Amesteci bine si clateste gura cu aceasta compozitia la interval de o ora.La tata a functionat si sper sa functioneze si la tine si daca doresti mai multe sfaturi poti intra aici:http://www.eva.ro/......html.Numai bine.

| aliceinchains a răspuns:

Bună. Dacă nu mergi la dentist, se poate agrava și e mai rău.
Totuși, ca să îți mai treacă durerea, poți ține în gură o tărie câteva minute, cum ar fi țuica sau wisky-ul, pentru că îți amortește și nu mai simți durerea un timp.
Altă metodă chiar nu știu, deși tot mai bine este să te duci la medic. Nu mănâncă copii. O zi bună! happy

| alina_7878 a răspuns:

Amestaca putina maine cu piper macinat si pune-o pe masea las-o 4-5 minute apoi ia o
fa o de mai multe ori cu intervale de cca o ora daca nu merge din prima ( pare stupid da chiar merge eu asta fac cand nu vreau sa merg la dentist... aaa si e cam nasoala senzatia dar trebuie sa suporti happy )

| MariusApostol a răspuns:

Iti dau un sfat cel mai eficient Mergi La Dentist! Intreaba medicul stomatolog online Dr Resit Ayla http://dentoplus.ro