| AOLEO a întrebat:

Ma doare maseaua rau de tot cum asputea sopacalesc pana dimineata cand ma duc la denstist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Peste 14 ani, cu Diclofenac. Sub 14 ani cu Nurofen. Ambele conform prospectului.

| Voidwithin a răspuns:

Un calmant, sau pune niste pasta de dinti pe masea.

| carhartt a răspuns:

Nu ai şi tu niciun calmant pe acolo prin casă? Orice care te poate linişti. Puţină pălincă la măsea nu strică laughing şi chiar nu glumesc.
Vorbeşte cu mama ta, poate ştie ceva leacuri băbeşti... asta în cazul în care nu deţii niciun calmant prin casă pe undeva.

| Tyysonn a răspuns:

Uite si o metoda babeasca : usturoi, tine cate o bucata mica de usturoi pe masea

| AneeM a răspuns:

Palinca, tuica, spirt, orice tarie o ti in gura timp de cateva secunde. macar 10 secunde, sau cat de mult poti tu. Merge 100%