| corina977 a întrebat:

Ma doare rau in gat si cand tusesc parca ma zgarie ceva pe gat... ce pastile mai tari imi recomandati? am luat tantum verde dar nu si'a facut efectul
si cum as putea sa ma feresc pentru a nu trece la un stadiu cum ar fi sa nu mai pot sa vorbesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

Exista un sprei care se numeste aloe vera este foarte bun pentru dureri de gat si altele.sau strepsils, Trachisept sau ia niste siropuri pe baza de plantebig grin

| larya234 a răspuns:

GirnTuss, streptils, propolis, ceaiuri

| EnnY a răspuns:

Fa un ceai de musetel si ia ospen 1000 sa stii ca functioneaza
funda?

| anamaria97 a răspuns:

Iti recomand Trachisept e o pastila foarte buna...am luat zi de zi cate una, iar in 2 saptamani nu am mai avut nici o problema...happy