| LeGoLaS25 a întrebat:

Ma doare un dinte din fata cand il ating si am si o usoara durere parca pulseaza ceva de genu? Ce sa fie oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Buna! Din pacate "te-a tras curentul". Si e posibil sa ai si o mica infectie cu acumulare de puroi acolo. Nu lua aiurea pastile, evita fierbintele si tine comprese reci pe obraz in zona respectiva. Este recomandat sa mergi la medicul de familie care te va evalua si iti va da tratament sau te va trimite mai departe la un medic stomatolog. Numai bine!

| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai probabil ai mâncat ceva și l-ai forțat. Însă, nu se exclude varianta că poate te-a tras curentul.

| AlynaSp a răspuns:

Si eu am patit asta. Doar ai tras curent. Adica vant. Daca dupa 2 zile te doare poti lua pastile pentru asta! O zi buna!

| LeGoLaS25 explică (pentru AlynaSp):

Pe tine cat timp te-a tinut durerea, si imi spui te rog ce fel de medicamente ai luat?