| sergiugames1998 a întrebat:

Ma oameni ma! De cand am parul lung imi cade foarte mult. Doresc sfaturi si sa nu imi spuneti sa ma tund ca nu o sa o fac))) Servus!rolling on the floor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand următoarea mască,
o lingură de gaz, o lingură de rom, o sticluţă de vitamina A uleioasă, un gălbenuş de ou.Toate astea le amesteci, le aplici pe părul umed, după ce îl ai spălat, se stă 10 minute, după care îndepărtezi cu apă din abundenţă.
Te pup!

| sergiugames1998 explică (pentru anonim_4396):

Hai ma ca incercrolling on the floor))) Vei primii funda!

5 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Igrijeste-ti parul, foloseste un sampon bun, iti recomand clear, si pentru alte detalii consulta un specialist.

| IulianaIrina a răspuns:

Buna! Este posibil sa ai o lipsa in corp de anumite vitamine etc. Fa-ti analizele intai ca sa stii ce sa tratezi in interior. Poti incerca si tratamente in casa care sa te ajute. Uite cateva optiuni:
Formati o pasta din lapte de nuca de cocos si gel de aloe vera. Aplicati pasta pe par si tineti parul acoperit timp de o jumatate de ora. Apoi clatiti cu apa calduta. Acest tratament ar trebui repetat de 3 ori pe saptamana.

Iodul de coada calului este foarte eficient pentru regenerarea si intarirea radacinii parului. Iodul se prepara din doua frunze de coada calului maruntite, macerate apoi timp de doua saptamani in alcool de 70 de grade.

Clatiti parul cu un amestec de otet de mere si ceai din salvie. Frecati puternic chelia cu ceapa pana scalpul devine rosu. Aplicati apoi miere pe toata suprafata capului.

Un tratament pe care il puteti folosi frecvent este urmatorul: pisati samburi de lamaie verde si piper in cantitati egale, amestecatile cu apa si aplicati pe pielea capului.
Si pentru mai multe idei mai cauta aici: http://www.i-medic.ro/......ana-oricui Pe mine m-au ajutat.;)

| sergiugames1998 explică (pentru IulianaIrina):

Scuze am vazut prea tarziu raspunsul tau.

| Alexdutza a răspuns:

Poate ai lipsa de calciu, sa te piepteni usor, sa te speli cu un sampon bun si du-te la farmacie si intreaba ce poti sa ei.