| anonim_4396 a întrebat:

imi cade parul tare, am parul lung, este ft rar, ce sa fac, va rog sfaturi?

Răspuns Câştigător
| golish a răspuns:

Salut, iti dau o solutie buna pentr problema ta care la mine a dat rezultate foarte bune.Masca tratament pentru par : o lingurita vit A, o lingurita ulei ricin, 2 galbenusuri de ou, zeama de la o lamaie. le amesteci intr_un vas si aplici pe par inainte de baie, astepti 40 min cu ea in par.o poti repeta la fiecare spalare. rezultatele sunt uimitoare

12 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

Poti sa faci sport, daca tot ai pus intrebarea la categoria asta!

| Ramonaaaa a răspuns:

Tunde-l.Cu cat este mai lung cu atat va cadea mai mult.Il tunzi si se regenereaza.

| Wehrmacht a răspuns:

De obicei nu rad de problemele oamenilor ca mi-e mila cand vad pe cineva suparat sau pe unii ca fac misto de altii...Dar nu ma pot abtii asa ca sorry dar cumpara o peruca pana rezolvi problema happy spune-le si parintilor despre asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai?

| Ramona87 a răspuns:

Uleiul de ricin sau orice preparat care are uleiul asta la baza e cel mai bun, sau da-te pe cap cu ou crud

| primavara2012 a răspuns:

Sunt multe metode de combatere a căderii părului: de la uleiul de ricin combinat cu cel de măsline (se frecţionează scalpul cu acest ulei (maxim 30 de picături la o frecţie)), se lasă să acţioneze timp de 2 ore, apoi se spală cu un şampon vitaminizant (B5), un balsam fortifiant şi o mască nutritivă până la soluţie specială ChelStop, Revalid, etc.
Cauza poate fi una hormonală, pe fond se stres, lipsa vitaminelor şi sărurilor din alimentaţie (predomină alimentaţia gen fast-food, chipsuri, coca cola, etc.), vopsirea frecventă a părului, etc.
Pentru a vedea de ce natură este, trebuie să consulţi un medic dermatolog pentru un diagnostic diferenţial şi instituirea unui tratament corespunzător afecţiunii tale.

| Murzik a răspuns:

Dar nu vreau sal tund, vreau parul lung, fetele au parul lung si nu cade asa. Vreau sal intaresc numai.

| nicolaszampano99 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema, ma rog nu chiar asa tare. Poate depinde de grosime sau cu ce sampon folosesti. Du-te la o farmacie si intreaba ce ti-ar recomanda si imi dai un PM. Funda?

| SimonykaSimo a răspuns:

Pai din cate am auzit eu ca daca iti cade parul foarte rau
1 trebuie sa te speli cu balsam
2 sa nu te speli des pe par in perioada verii pentru ca radacina parului se sutiiaza si iti cade parul mai repede ca de obicei
3 sa iti tii parul legat
bafta pup Funda?