| dulc3'maria a întrebat:

Ma simt cam rau...in fiecare seara respir greu mai ales cand ma supar din ceva...cand am astfel de stari mi se face frica si parca in fractiune de secunda ma vad moartasadsadlaughingstraight facesadce naiba am? nebuna nu'sss(credlaughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti nebuna, probabil doar stresata de ceva. Eu cred ca nu dormi suficient, ca stai excesiv de mult la TV si calculator, ca bei multa cola/cafea, ceva de genul asta si ai nervisorii intinsi. Daca am dreptate, ia niste masuri.

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Sa nu ai pb cu asmul si a 2a poate ai avut vreun soc o sperietura si nu ai dat importanta. e bine sa te mai rogi seara ca nu face rau nu?/eventual consulta medicul pentru cealalta pb ok

| Brotacelu a răspuns:

Probabil [sau sigur] ai vazut ceva aiurea la tv, un film de groaza, o stire cu morti ...sau ceva de genu care implica morti... iar la o respiratie mai rara intri "in pielea" mortului, adica te gandesti cum ai fi moarte

Stiu ca pare stupid si de neinteles ceea ce am spus dar asta cred eu si mie mi se intamplase intr-un timp[scurt, de cateva zile]

| Gabystelistu95 a răspuns:

Se poate sa ai cosmaruri.

| magda_1944 a răspuns:

Daca ti se intampla doar de cateva zile poate sa fie adevarat ce spune brigaela, daca ti s-a mai intamplat si in trecut poate fi un atac de panica pe fondul unor suparari mai mari sau mai mici, daca nu reusesti un autocontrol ar fi bine sa te consulti cu parintii pentru un consult la un medic psiholog, daca ai avut raceli repetate poate fi vorba si de o problema respiratorie, neaparat consulta un medic chiar pe cel de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Totul este pe fond emoţional.
Nu mai pune la suflet absolut orice, te autodistrugi.
Nu trebuie să te controleze emoţia şi teama ci tu trebuie să fii şefa lor.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristina sa-ti zic eu ce ai. Ce ai u se numeste anxietate in prima faza caz in care iti spun eu ca anxietatea e o stare nasoala care se mentine permanent. dar poate in cazul tau este doar prima faza. oricum nu va fi usor sa treci peste fara un psihiatru. daca vrei mai multe detalii ma gasesti pe id misulet22 sau mircea.bondar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ce ai, bagama in lista si mai vb botezatu_ionel