| Claudiu566 a întrebat:

Ma simt foarte rău, acum, in noaptea asta m-a durut foarte tare gâtul, aveam febra si nu puteam respira. M-am trezit din oră in ora si mi s-a întâmplat să am iluzii vizuale.Acum vreo 10 minute am încercat să mă duc la baie dar nu îmi putea mișca bine corpul ( in special picioarele), era să cad de vreo 5 ori din picioare pe parcursul drumului. Nici nu mai aveam forță sa ma ridic de pe WC. Chiar acum când scriu îmi tremură degetele in ultimul hal ( scriu mai mult cu ajutorul autocorectorul). Imi puteți va rog spune ce as putea sa am si daca e grav

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Acum vreo 10 minute am încercat să mă duc la baie dar nu îmi putea mișca bine corpul "

dacă ai scris asta, n-ai nici pe dreaku'

| Claudiu566 explică (pentru sierra1):

Da, fix. Crezi ca daca nu aveam nimic puneam întrebarea să mă aflu in treaba?! Când am zis asta ma refeream ca nu il controlăm bine, aveam corpul foarte slabit, nu eram paralizat...

| sierra1 a răspuns (pentru Claudiu566):

Hai măi claudel, tu n-ai cu cine conversa. Scrie la secțiunea conversații, precis găseștu un umăr pe care să-ți plângi de milă

| Demidol a răspuns:

Cheama ambulanta. Acum. Nu mai sta sa afli ce si cum.

| debarasator63 a răspuns:

Mergi la urgenta (sau suna la 112), repede!

| Claudiu566 explică:

Aveam viroza respiratorie, nimic foarte grav, a fost doar o fază in noaptea aia. Si stai liniștit/a ca am cu cine vorbi, si chiar daca nu as avea, sigur aș găsi alt subiect de discuție.Tu ești aia/ala care doar răspunde de dragul de a răspunde, neajutand pe nimenihappy

| richasian a răspuns:

Suna repede la 112