| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt vinovata pentru meniul de azi :
Dimineata 1 pachet de belvita simpli +1 mar+ o banana
Prans :100 g tocanita de cartofi cu ardei + o portocala+ o felie de pqine integrala cu miere

Prea multi carbo? ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Esti vinovata de stres. Stresul te ingrasa, nu meniul asta de vrabiuta.
Schimba grijile cu sportul, este mai sanatos.
P.S. Fructele contin apa, dar nu acopera nevoile in intregime, ar trebui sa consumi zilnic 2-3 l de apa, fie ca atare, fie sub forma de ceai, compoturi (neindulcite, ca de, te ingrijoreaza silueta) si supe.

| mona a răspuns:

Nu ai mancat mult

| Kriss96 a răspuns:

Nu. De ce iti faci atatea griji? Vrei sa slabesti sau de ce?