| essther19 a întrebat:

Maine voi merge la psihiatru.Imi este cam teama, sincer. Oare ce o sa ma intrebe, cum o sa ma simt, am emotii...ma puteti ajuta? Este prima oara cand voi merge la psihiatru si chiar nu stiu ce ma va astepta maine... Daca a trecut cineva prin asta sa imi spuna si mie sa ma linisteasca, pentru ca nu vreau sa ma considere lumea nebuna daca am cerut ajutor si o trimitere la psihiatrie, am cerut de nevoie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristi_Sporiș_1994 a răspuns:

O sa iti puna intrebari usoare si decente. nu te impacienta big grin eu am trecut prin asta si nu a fost greu deloc big grin mult succes maine!

6 răspunsuri:
| mishuzuchan a răspuns:

Hei buna... nu trebuie sa iti fie frica este normal fiecare trece prin momente ingrozitoare uneori si in legatura cu frica e normal pentru ca e ceva nou pentru tine dar din cate stiu iti pune intrebari despre tine despre problema ta succes iti tin pumnii ^^

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Buuuna!
si eu am fost la psihiatru, de fapt inca merg o data la 3 luni.big grin
sincer pe mine nu m-a intrebat cine stie ce.
te intreaba chestii de genul:``cum merge scoala``? [in caz ca esti la scoala], cum te intelegi cu prietenii, daca ai probleme sentimentale, etc.
La mine nu dureaza mai mult de 10 minute discutia cu el.Si cel mai bine e sa intri singura, cu mine a intrat mama si e cam naspa.nu poti sa spui tot ce ailaughing
baftaaa:**

| MoneyMoney a răspuns:

NU are de ce să-i fie frică, ruşine sau inhibată fiindcă mergi la psihiatru, lumea răutăcioasă te-ar considera nebună şi dacă ai merge la stomatolog să-ţi pui cristale Swarowski pe dinţi. Cel mai important este ceea ce simţi tu. Eu unul personal mi-aş permite să-ţi recomand şi-un psiholog pe care cu siguranţă îl vei găsi aici http://www.estuar.org şi poţi să-i spui că vii din partea lui Robert Codescu căruia i-ai dat FUNDĂ pe TPU! Dacă e nevoie revin cu amănunte!

| JoinTu a răspuns:

Deci... de ce mergi la psihiatru? straight face

| essther19 explică (pentru JoinTu):

Fiecare dintre noi avem in viata momente mai proaste!

| IMC90 a răspuns (pentru essther19):

Daca te duci cu decolteul asta o sa ai probleme cand stai la coada (mai ales daca te duci la stat)
Toata lumea o sa se gandeasca cum ar fi sa te ia o tura. Cam atat, in rest va fi ok.