| criiele a întrebat:

Mama mea este diagnosticata cu mastoza fibrochistica bilaterala la ultimele analize facute marcarii tumorali sunt in limite normale darin secretia mamara a aparut stafilococul auriu a facut tratament 3 luni consecutiv 10 zile pe luna cu antibiotice conform antibiogramei iar medicul curant i-a spus ca stafilococul nu dispare ci doar il sigileaza cu antibiotic.o alta optiune de tratare sau ce e de facut.ori recomandati-mi un medic specialist va rog dati-mi raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HoneyPot a răspuns:

Hai sa nu speriem copiii cu oncologia. Mastoza nu este cancer. Dar, da, Institutul Oncologic din Cluj-Napoca are unii dintre cei mai buni ginecologi din tara si este printre cele mai moderne clinici de stat romanesti.
Cu stafilococul este putin probabil sa mai aiba probleme in urmatorii ani daca tratamentul a fost corect.
Cauta un medic ginecolog de la tine din oras, sansele sunt mici ca ambii doctori sa se insele si sa ofere aceeasi rezolvare.

1 răspuns: