| Crypt a întrebat:

Mancai niste fasole si ma doare foarte tare maxilarul am 13 ani si ma doare si in partea stanga si in partea dreapta parca il am amortit si imi apasa ceva pe maxilar de ce? nu vreau raspunsuri gen: du-te la medic ca acu nu ma pot duce urlu de durere ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MindFreak a răspuns:

Bine mă oltene, apăi fasole îți trebui ție? laughing

| Minks a răspuns (pentru MindFreak):

Stiu de ce-l doare mă, a uitat de praz!

| Crypt explică (pentru MindFreak):

Planeta are un sora geamana laughing

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Preferi sa scrii pe TPU in loc sa mergi urgent la medic. As vrea sa te inteleg, dar nu pot.

| valentingb a răspuns:

Eu patesc cand musc din cev mai tare, cum ar fi caramele... nu-s asa tari... imi amortesc punctele de contact intre mandibula si maxilar, ma doare de crap, cateva secunde.Ca sa imi treaca, m usc mai tare. Acuma tu nu stiu daca ai asta

| sylarz a răspuns:

Incearca sa te duci la farmacie si cumpara-ti o sticluta de Lidocaina tongue trateaza orice durere tongue eu mai trag pe nas lidocaina si simt ca mi amorteste creierul tongue

| gyny22bug a răspuns:

Incearca sa te masezi usor in sensul acelor de ceasornic.nu e din cauza fasolei ai facut tu prea mult efort sau ceva la muschii maxilarului