| FckYeah a întrebat:

Mda... eu care nu credeam ca o sa intreb vreodata ceva pe TPU, dar iata ca o fac. Am avut o relatie stabila de 3 luni, sex neprotejat, in fine. Si prima oara nu stiam ce se intampla, aveam mancarimi, ceva scurgeri incolore, care apoi se transformau intr-o substanta galbuie, foarte putin mirositoare... Inflamatii, nu puteam sa retractez preputul, ziceai ca-s circumcis. Asta s-a intamplat cam acum o luna, o luna si cv. La un moment dat am intrebat-o ce se intampla, mi-a zis ca poate e din cauza ca s-a terminat de multe ori si ca lichidul acela e acid, si poate din cauza aceea(face ceva cursuri de medicina, asistenta). Eu ma gandeam sa nu aiba vreo legatura cu boala aceea, Candida. Voi ce credeti? Sunt baiat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Direct la medicul urolog, astfel de boli nu se trateaza dupa ureche, si apoi ce incredere ai tu intr-o fata cu care te vezi doar de 3 luni care mai accepta asa de usor sa faceti sex neprotejat, cine stie cu cati a procedat asa, poate nici ea nu stie daca are sau nu ceva, la femei unele boli se ascund, nu apar dar le poate face cadou

| FckYeah explică (pentru Felys):

Lasa-mi un id pe privat...

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca are legatura cu blenoragia. Probabil partenera ta nu si-a facut analizele la un laborator serios, iar tu nu ai verificat cu atentie daca intr-adevar puteti face sex neprotejat ca este sanatoasa. Du-te repejor la un dermatovenerolog inainte sa ramai c cicatrici pe preputsau cu stricturi pe uretra.

| Zenithf a răspuns:

O cunostinta de-a mea a patit cam asa ceva din cauza ca fata cu care umbla era acida- acolo jos. Deci se poate ca ea sa-ti fi spus adevarul.
Cel mai bine este, totusi, sa mergeti amandoi sa va faceti analizele, este ceva normal si sanatos sa faceti, daca stati impreuna ca ~proaspat insuratei.

| FckYeah explică:

Acum, rar acea substanta alba/galbuie. Mancarimile au disparut, credeti ca ar trebui sa merg la farmacie sa intreb, inainte sa intreb medicul de familie?