| oana22 a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul 4 zile am facut 2 teste si au iesit negative. noi am incercat sa avem copil. este posibil sa nu fie coret testul? am nevoie de raspuns urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil ca testele sa fie gresite. Fiindca in mod normal primul test trebuia sa-l faci dupa 7 zile de intarziere a menstrei (in a opta) din prima urina de dimineata si al doilea dupa inca 3-4 zile. Ai rabdare si fa testele corect, nu dupa ureche.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Testul de sarcină trebuie făcut după două săptămâni de la contactul sexual bănuit a fi urmat de fecundare, pentru a evita rezultatele fals negative şi după o săptămână de întârziere a menstruaţiei, cu urina de dimineaţă pentru acurateţea testului (concentraţia de HCG în urina testată este mai mare).

Baftă!

| andda_2600 a răspuns:

Testul de sarcina nu se face la 4 zile dupa ce nu ti-a venit ciclul ci dupa doua saptamani - o luna. Acum este foarte posibil sa nu fie corect