| Kimy_8371 a întrebat:

Mi-a scos medicul stomatolog acu cateva luni in urma nervul unei maselute, iar apoi mi-a plombat-o. Peste cateva zile trebuie sa merg la o operatie in strainatatem dar nu la dinti ci este vorba de o operatie la inimi ca sa spun asa. Credeti ca nu m-as putea opera din cauza ca mi-a cazut aceea plomba, in rest am o dantura perfecta? Ca am auzit undeva ca nu te opereaza daca ai infectii sau ceva de genu ( iar eu nu am infectii in gura) singura problema e plomba aia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bogdanst a răspuns:

Parerea mea este ca nu are nici o treaba, si mie tot asa am patit mi-a scos nervu si apoi a plombat dupa ceva timp a cazut plomba si nu am patit nimica. Daca nu ai infectie nu ai dc sa-ti faci griji.Dar sa fi mai sigura intreaba medici de acolo unde o sa aiba loc operatia. Iti urez sanatate din plin. SI sa treci operatia cu bine.

6 răspunsuri:
| Bogdanst a răspuns:

Iti multumesc pentru funda, toti trecem prin momente grele, Dar sa nu uitam viata din asta este facuta.Sa ne anunti dupa operatie, e vii in tara si sa nu iti faci griji totul o sa fie bine.Mai ales ii ai pe cei dragi langa tine. Sanatate si nu mai bine.

| ZEU93 a răspuns:

Nu,te poti opera linistit, si bafta la operatie sa te faci bine happy

| xt9000 a răspuns:

Plomba sigur nu e.eu am in gura vreo 5 plombe si nu am nici o problema si nu mi-au cazut

| Gickanho a răspuns:

Nu are legatura dantura cu inima
daca ti-a scos nervul de la masea e ca si cum ea n-a fost acolo
deci te poti opera linistita
Funda!

| Kimy_8371 explică:

Multumesc foarte mult pentru ajutor si pentru sustinere! Si eu sper sa fie bine si sa nu intampin probleme din aceasta cauza. V-am dat voturi la toti si v-as da la toti fundita da pacat ca nu este posibilstraight face

| Kimy_8371 explică:

Multumesc Bogdanst pentru incurajarihappy