| king5151 a întrebat:

Mi-a scos nervul la o masea si tot ma doare, exact ca inainte, daca beau ceva ma ia imediat, dar mi-a scos nervul si mi l-a aratat, am cautat pe google si arata la fel. Am vorbit cu dentistul si mi-a spus ca s-ar putea sa fie dintele de dupa masea, dar eu simt tot acolo, se poate sa fie mai multi nervi la o singura masea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| timidu89 a răspuns:

Nu are voie sa te doară. Cine știe cu ce dentist ciung lucrezi tu. Mie într-o zi mi-o pus plomba definitiva. Locul anesteziei o durut, parca o zi nu am mâncat cu ea. Dar de atunci nu am avut nici o durere. 250 lei, dar am făcut înainte o radiografie la toată dantura. E praf dentistul zic eu

| king5151 explică (pentru timidu89):

Si daca ar fi sa fie cealalta masea vina ar trebui sa-i platesc si pe prima masea care era buna si pe cea care era de vina?

| timidu89 a răspuns (pentru king5151):

Adică cum? Zici ca o greșit măseaua? Nu e vina lui ca tu nu i ai arătat-o pe cea problematica. Cred ca da, plătești încă o data. Normal se face film înainte, mie îmi cere asta la care merg de mulți ani.

| king5151 explică (pentru timidu89):

Pai nu mi-a facut niciun film, el zice ca ar fi de vina dintele de dupa maseaua aceasta, dar eu cred ca maseaua asta are mai multi nervi si el mi-a scos doar unul

| timidu89 a răspuns (pentru king5151):

Nu se pricepe, eu știu ca o măsea are 3 canale cu nervi. Asta la care merg se pricepe, fata de unul ce lua grămezi de bani in comparație cu actualul. E tânăr? Sa nu fie care are cabinet la urgenta medicala, astia lucra prost rău.

| l4r4w a răspuns:

Nu pot fi mai multi nervi la o singura masea, mi s-a intamplat la fel, durerea se v-a duce peste cateva zile, daca nu va recomand sa mergeti la dentist si sa intrebati care este problema (sa nu beti bauturi reci)