| adelynaa a întrebat:

Mi-a venit ciclul luna asta de 2 ori... adica la distanta de 2 saptamana doar

mentionez ca inainte imi venea regulat... tot la 28 de zile sad

e ceva neinregula?sad

mentionez ca ciclul mi-a venit de mai mult de 2 ani de zile si am 18 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este ceva in neregula. Daca excluzi o sarcina (pe baza istoricului sexual si a testului de sarcina), trebuie sa te vada un ginecolog cat mai repede. Daca erai mica, la primele emnstruatii, putea fi o dereglare pasagera. Dar asa, e sigur mai mult, o dereglare serioasa care nu poate fi ignorata.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Uneori se mai intampla. am prietene care au aceeasi problema. Cel mai bine ar fi sa iei anticonceptionale pentru ca regleaza mentruatia de exp Diane35 si daca luna viitoare este la fel, atunci ar fi cazul sa consulti un medic.

| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Exact la fel mi s-a intampat si mie luna trecuta, nu e ceva normal, dar nici ceva rau, doar ai racit la burta, nu iti fa griji. kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul in care ai racit, sau ai luat anumite medicamente, menstruatia se poate deregla din aceasta cauza(va reveni la normal dupa o anumita perioada). In caz contrar, consulta un ginecolog pentru a te asigura ca totul este in regula.