| Gogoasacugem a întrebat:

Mi-a venit menstruatia azi, doar ca abia mi-au curs cateva picaturi, iar crampele sunt suportabile, de obicei aveam dureri foarte mari in prima zi de menstruatie. Dar de ce curge atat de putin, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cantitatea mica de sange menstrual nu trebuie sa te ingrijoreze, fiindca o astfel de sangerare incipienta poate sa apara fara a exista un motiv anume. In zilele urmatoare fluxul sangerarii se normaliza si se va produce la fel/asa cum esti tu obisnuita. Sanatate!