| eudoareuuuu a întrebat:

Mi-am dat seama de ceva timp ca sufar de agorafobia mi-e frica sa ies din casa mi-e frica cand sunt multi oameni langa mine sau chiar 2 persoane daca stau jos simt ca se invarte casa cu mine am dureri in fie care zi de cap si imi vin tot felul de chesti in mine si cred ca am ajuns la aceasta stare ca am niste probleme in familie si mi-e frica de vraji si o femeie are ciuda pe mine si mie imi e tot frica sa nu imi faca vraji si am stari din astea inainte nu aveam treaba. si a mai am stari si de lesin credeti ca daca o sa beau pe zi 2 magneziu din ala in apa o sa aiba ceva efect sau ce sa fac? eu acum sunt plecata in Germania ca stau cu mama aici si nu am unde sa merg nu am asigurare aici va rog sa ma ajutati aici cu ceva va implor am nevoie cat mai repede vaa multumesc din tot sufletu daca reusiti sa ma faceti bine :3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-te-n genunchi si roaga-te, cere din tot sufletul tau sa te scape de aceste probleme, El te va elibera!

| Lola05 a răspuns:

Hei drăguță calmează-te! Of, nici mie nu îmi plac oamenii așa de mult, în aglomerație nu mă simt în largul meu, dar închid ochii și trec peste! Viața nu ne oferă doar ce ne dorim și nici nu putem sta non-stop în casă pentru a evita problemele happy
Dacă îți e frică de vrăjitoare, gândește-te că tocmai această frică a ta te face să crezi în farmece și să ți se întâmple lucruri rele. Psihicul tău e mai puternic decât orice! Nu lăsa energia negativă să pună stăpânire asupra ta, că tu îți faci rău singură, nu vrăjitoarea. Vrăjitoarea e doar un simbol care te face să te simți inconfortabil și să te temi că lucruri rele urmează să se întâmple. Nu e așa. Citește pe internet despre legea atracției. Caută cartea Secretul de Rhonda Byrne și Atitudinea e totul de Jeff Keller. Îți pot schimba viața întreagă, nu doar starea de spirit de moment! Mergi înainte cu capul sus și dacă te ajută, poartă mereu la mână o brățară roșie (anti deochi, anti vrăji)
Of, trebuie neapărat să ieși din starea asta. Magneziul te ajută să ai mai multă energie, e benefic pentru organism. Poți lua happy numai să citești bine prospectul înainte și să iei după indicații.
Dacă ești credincioasă și te face să te simți mai bine, stai de vorbă cu un preot despre asta.
Curaj! Toate vor trece!

| eudoareuuuu explică (pentru Lola05):

Hei iti multumesc mult de tot si mai am o intrebare crezi ca cartea aia ma va ajuta pe net nu o pot citi? de aici nu stiu de unde sa o cumpar big grin multumesc mult sper sa imi raspunzi :*

| Silvia93 a răspuns:

Wow calmeaza-te,totul este numai in mintea ta.
Si problemele astea sunt cauzate in primul rand de creier, faptul ca te gandesti tu mereu la ele, si din cauza problemelor in familie pe care le ai.
Daca esti inca micuta mergi cu mama ta la un psiholog acum cat poti sa nu devina mai rau.
Eu iau pastile de calmare inainte sa ies undeva dar tot nu ma ajuta mult, crezi ca un pahar de apa cu magneziu te va ajuta? Nici gand.
Lasa`te ajutata de medicul specialist, in 3-4 sedinte ai scapat. Si nu iti face nimic decat discuti cu el happy