| Victoria18 a întrebat:

Sufar de depresia. Mai e cineva in situatia mea? Cum reusiti sa faceti fata zilnic acestei stari ca sa o denumesc asa?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa ai un salariu bun si servici care il faci cu drag scapi de suparari

| Elide a răspuns (pentru mgtow):

laughingDacă tu crezi ca banii te scap din depresie atunci esti terminat. Fără iubire esti un mort.Un mort in viața

| mgtow a răspuns (pentru Elide):

Am 3 in 1 (bani, femei si capricii) in viata asa ca n-am cum sa fiu terminat

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Dar nu o ai pe miha

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Miha nu vrei sa ma scoti din depresie?

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Tio las tie

| RAY a răspuns:

Nu sta in casa si iesi afara din casa.

| lpavel a răspuns:

Gaseste-ti un hoby, fa ceva ce-ti place si-ti ocupa timpul liber! E chiar atat de simplu happy

| mentholinks a răspuns:

Injur si blestem viata.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Multi beau ceaiuri de sunatoare zilnic 2-3 cani si cica ajuta, dar Bendeac ia pastile de ani buni si face fata zilnic destul de bine din cate se vede.

| Steregoi a răspuns:

Gandeste-te la Dumnezeu. Traieste de - infinit ani si nu a ajuns deprimat.

| Nilsson a răspuns:

E posibil sa ai o stare de tristete care in timp poate deveni depresie.
Ca sa treci peste acesta stare trebuie sa privesti viata cu optimism, sa iti faci planuri de viitor si sa te tii de ele, sa iti faci noi prieteni.
Trebuie sa fii puternica si sa nu lasi sa te doboare neimplinirile, ai toata viata inainte.

| vjr1979 a răspuns:

Muzica relaxanta, plimbare in natura (excursie, parc), hobby-uri, un animalut de companie, o comedie, o discutie cu cineva apropiat, odihna...

| LilPeep a răspuns:

Eu sunt depresia, sunt in starea asta 24/7.
Nu fac nimic, nu am chef de nimic, niciodata, stau pe calculator toata ziua pana noaptea tarziu.
Mai iau niste xanax, beau ceva si aia e.
https://www.youtube.com/watch?v=oQ__LyhyNoA