| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au aparut pe testicule si pe langa ele niste pete rosii si imi vine sa ma scarpin din cand in cand.
ce este? sa-mi fac griji?
mereu m-am protejat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la dermatologie, cel mai bine!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Dar cu igiena cum stai?

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru darrio2007):

Mda, esti praf happy
daca chiar vrei sa stii fac dus de 2 ori pe zi+plaja
tocmai te-ai ales cu un nefolositor si cu raportare

| darrio2007 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Si cam care ar fi problema? Ai luat foc? Te-ai simtit jignit? Nu asta a fost intentia.Du-te la medic daca vrei sa afli ce ai.Aici nu te vindeci.Cu sfaturi.

| ywar a răspuns:

Hm greu de zis - ar putea fi transpiratie si arsura ce a rezultat din ea. Eu zic sa te calmezi si sa te duci la dermato sa vezi ce ai - nu sta asa! Muuulta sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la un dermatolog sau urolog oricum daca nu iti mai trece!
Intre timp documenteaza-te!
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Ai probabil o tinea cruris, adica o "ciuperca". Poti incerca un tratament cu Clotrimazol crema in 2 aplicatii zilnice timp de o luna. Daca dupa doua saptamani de tratament nu se observa nicio ameliorare, mergi la un medic dermatolog!
Te pup!

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna!
da, probabil este o ciuperca, dar nu tinea cruris pentru ca am vazut cateva imaginii si am citit ca zona afectata este de un rosu mai deschis, iar la extremitati un rosu aprins, iar la mine e rosu peste tot...
o sa ma duc la dermatolog