| Skarr a întrebat:

Mi s-a mai intamplat sa mi se usuce mainile si sa am un fel de iritatie si ma mananca mainile. Cred ca e de la frig. Mi se intampla iar. Am cum sa opresc iritatia inainte sa ajunga pe degete si toata mana de la incheietura in jos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Data trecuta ce ai facut?

Da, incearca sa te bagi la caldura, sa ai grija, bea o cana de ceai (de efect), spala-te pe maini cu apa calda, da cu niste pudra sau spirt si asteapta. In rest... doar unguente pentru iritatie ai mai putea sa incerci.

Numai bine!

| Skarr explică (pentru DoarBogdan):

Pai nu mi s-a mai intamplat de vreo 2 ani. Si atunci am asteptat pana a trecut singura

| WhiteLife a răspuns:

Întrebarea presupun că e ce poti face sa nu se mai irite. Este foarte simplu, cumperi o crema de mâini și o folosești. Sunt ai cu miros neutru. Eu mă dau chiar înainte să mă culc și în felul ăsta rămâne până dimineața (iar daca faci așa și ești băiat, poți folosi și creme cu miros mai dulce, care se găsesc foarte ușor in supermarket sau farmacii și nimeni n-o să știe). Daca mă dau ziua mă trezesc după câteva minute că trebuie să mă spăl pe mâini și adio crema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca crema Elocom.