| Ellan112 a întrebat:

Mie imi place sa fac experimente pe corpul meu, de mic fac asta, asa ca am incercat sa imi ridic o coasta cu mana, acum sunt speriat, deoarece nu ma doare dar simt cum coasta mea a fost ridicata, ce sa fac, am jurat acum ca nu o sa mai fac experimente periculoase toata viata mea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Orice s-ar intampla, rezista tentatiei de a-ti aseza mai bine creierul bagandu-ti un creion in nas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca suferi într-un fel sau altul de tulburare obsesiv compulsiva, ar trebui sa vizitezi un psihiatru!

| Ellan112 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca ai dreptate, am vazut pe google ce inseamna, si amsintome din alea, numai ca nu scrie ce am patit eu, cred ca la mine este vorba despre alt ceva!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ellan112):

Tot o tulburare este, care trebuie tratata. Gândurile, stresul, anxietatea te împing sa acționezi impulsiv. Psihoterapeutul este cel mai eficient pe acest caz. Se manifesta diferit, unii se spala excesiv pe mâinii, alții verifica mereu ușile, aragazul, hainele, iar alții se vatameaza singuri.

Ar putea fi si aceasta

Personalitatea depresiva (masochista)
– persoanele sunt posomorate, ingrijorate, au o viziune pesimista si descurajeaza si deprima persoanele care petrec mai mult timp in compania lor
– ei cred inconstient ca suferinta lor este un simbol, un semn de merit necesar pentru a castiga dragostea sau admiratia celorlalti
– pentru ele satisfactia personala este nemeritata si plina de păcat.
Ai nevoie de acceptare, de afecțiune, de a fi înțeles de a nu fi judecat.
Vizitează un specialist fiindcă se agravează cu timpul ducând la alte complicații de ordin mintale.